NÁPAD: Začátkem roku 2010 vznikla myšlenka natočit film. Předlohou se stala legendární PC hra MAFIA. Lidé, kteří se projektu účastní, nejsou profesionální filmaři, přesto však doufají, že svou snahou docílí koukatelného výsledku a film bude stát za to.

O ČEM: Děj filmu se odehrává v letech 1930 - 1938 ve fiktivním americkém městě a vypráví příběh mladého muže Timmyho, kterému se shodou okolností povede zachránit krk dvěma mafiánským pistolníkům. Po prvotním zaváhání přijímá nabídku stát se členem jejich mafiánského gangu. Sledujeme jeho cestu mafiánskou hierarchií od prostého řidiče po jednoho z nejváženějších členů rodiny. Jak už to tak v životě bývá, vždy se nakonec něco pokazí a Timmy je nucen se obrátit pro pomoc na policii, proti které celá leta bojoval. Rozhodne se mu detektiv Freeman po vyslechnutí celého životního příběhu pomoci?

OHLEDNĚ AUTORSKÝCH PRÁV: Pro jistotu uvádíme, že Mafia the movie je projektem bez ambicí jakéhokoliv výdělku. Nesnažíme se jakkoliv parazitovat na úspěchu jeho předlohy, ba naopak. Naše dílo, pokud se podaří, bude spíše vyjádřením úcty k práci původních autorů hry a pokud by tito na náš web zavítali, budeme rádi, pokud nám k natáčení dají své požehnání. Naším cílem bude v první řadě se pobavit u něčeho, co jsme ještě nikdy nezkoušeli a v rámci možností neudělat sobě ani titulu ostudu. Projekt probíhá za vědomí a souhlasu Daniela Vávry, autora scénáře. Vzhledem k tomu, že vlastník licence, společnost Take2, nám svůj oficielní souhlas nedala, byli jsme nuceni scénář přepracovat, změnit postavy i dialogy tak, aby neodporoval autorskému zákonu.

LOKACE: Praha, Kutná hora, Vrané nad Vltavou, Skuhrov, Čáslav, Valeč

TERMÍN: První klapka 1. 5. 2010, po špatných odhadech nebudeme slibovat žádný termín.