Vítejte na oficiálním webu filmového projektu MAFIA THE MOVIE.

.: 27. 10. 2013 ::
A druhá dávka fotek z téhož víkendu následuje. Přes zimu můžeme točit pouze interiéry a těch zbývá jen pár. Nejpalčivějším problémem je scéna v kostele, na kterou se nám stále ještě nepodařilo nalézt vhodnou lokaci. Proto opakovaně vznášíme poptávku po možnosti natáčet v kostele. Měl by být katolický, nebo tak alespoň vypadat. Je jedno, jaký bude zvenčí, jde čistě o interiér. Vhodné jsou i různé větší zámecké kaple, podmínkou jsou modlitební lavice, nikoliv židle. Ozvěte se, pokud o něčem vhodném víte a jste ochotni se angažovat při jednání. Detaily ohledně plánované scény a její časové náročnosti sdělím vážným zájemcům.

DĚKUJEME: ZÁMEK JABLONNÁ

Jednoznačně nejkrásnější prostředí, ve kterém jsme kdy natáčeli, nám poskytl zámek Jablonná. Zámek je ve vlastnictví společnosti ROYAL Interier, s. r. o. a je využíván jako showroom luxusního nábytku v klasickém stylu. Spolumajitelka společnosti, paní Jana Ulrychová, nás přivítala s otevřenou náručí a osobní noblesou. V prostorách zámku jsme strávili dvě noci a po celou dobu se o nás se svými kolegy ochotně starala. Nepochybujteme o tom, že záběry z této scény budou v celém filmu patřit k těm nejhezčím. Prostory zámku může veřejnost shlédnout v otevíracích hodinách (viz web) a rozhodně vám návštěvu doporučujeme.


.: 24. 10. 2013 ::
Přinášíme první ze dvou aktualizací z prostředí krásného zámku Jablonná, který se na dvě noci stal naším působištěm a zároveň domovem prokurátora.

DĚKUJEME: MARPEK WHISKY

V hospodách a barech se natáčí nejlépe. Je tam teplo, neprší a většinou je k dispozici i něco dobrého k zakousnutí či napití. Marpek Whisky v Dejvicích není výjimkou. Při natáčení jsme byli ochotným majitelem zásobování skvělou whisky a vínem a když jsme krátce po poledni dotočili, zůstali jsme v baru ještě o dvě hodiny déle, prostě proto, že nám tam bylo dobře. Znalcům dobrého pití jistě nemusíme toto místo představovat a těm ostatním jej vřele doporučujeme.


.: 14. 10. 2013 ::
Včerejšek jsme strávili ve výškách a níže se můžete podívat na tři obrázky toho, jak to tam vypadalo.

DĚKUJEME: VÁPENKA ČERTOVY SCHODY

Natáčení v krásném prostředí lomu Kosov na Berounsku bylo náročné, ale příjemné. Stará těžební věž, pásový dopravník i lámaná skála okolo celého areálu, to jsou nádherné kulisy, které si přímo říkají o to, aby se v jejich útrobách točilo. Společnost nám během natáčení dělala parta místních hasičů, kteří na věži cvičili slaňování. Počasí také vyšlo, prostě nádherný den v nádherném prostředí.


.: 4. 10. 2013 ::
Jsme na facebooku. Teda my jsme na něm už dlouho, facebooková stránka filmu funguje déle, než tento web. Ale dneska jsem si uvědomil, že zatímco odtamtud sem vede několik odkazů, tak zpětně provázané to není. Tuto chybu napravujeme a dáváme tímto na vědomí, že pokud chcete znát i další info, než jen co se dostane do aktualizací na web, je možno se přihlásit do naší facebookové skupiny MAFIA the movie - pojďte s námi natočit film. Nezapomeňte se hned po přihlášení vyjádřit v připnuté anketě.

Sháníme interiér katolického kostela. Máte-li známého faráře, který podpoří každou špatnost :), dejte nám vědět. Asi tušíte, jaká scéna by se v kostele odehrávala, tak jej na to raději předem trochu připravte. Poškození nehrozí! Na lokalitě nezáleží, jsme schopni dojet prakticky kamkoliv. Termín se přizpůsobí potřebám kostela.

Také sháníme několik historických vozů do různých obrazů. Jste-li vlastníky, nebo znáte někoho, kdo má jakýkoliv automobil z let 1920 - 1940, budeme rádi, pokud nás budete kontaktovat. Čím dříve, tím lépe, bylo by fain stihnout plánovanou scénu ještě v listopadu, než se auta zazimují.

DĚKUJEME: SALOON BRANDÝS

Saloon Brandýs je stylová dřevěná hospoda v těsné blízkosti centra Brandýsa nad Labem - směr Stará Boleslav. První zmínky o hospodě na Kopečku či na hrádku se dle dobových fotografií datují přibližně k roku 1900. V dobách Rudolfa II. byl dům využívána jako kasárna a vězení. V dobách temné totality, komunisté přerušili tuto tradici a dům přestavěli k účelům výrobny oděvního družstva Moděva. Po revoluci se majitel rozhodl pokračovat v tradici a na troskách doby minulé vybudoval z domu hospůdku u Skorkovských. Později byl celý interiér předělán do Westernového stylu jako Country Saloon, který se svou originalitou stal celorepublikovým vyhlášeným podnikem. Po čase sláva Country Saloonu vlivem střídání majitelů domu, začala pomalu upadat a až v roce 2011 se majitelé rozhodli, že budou pokračovat v hospodské tradici a pokusí se tuto hospodu dostat tam kam se patří.


.: 28. 9. 2013 ::
Scéna, pracovně nazvaná "kachny", měla být natočena jako první. Bohužel to tehdá před více než třemi lety nevyšlo, tak jsme si naopak řekli, že ji natočíme jako poslední - že prostě "kachnama" oslavíme konec. Nakonec ani to se nestalo, protože v zimě se kachny točit nedají a my pomalu začínáme věřit tomu, že bychom mohli mít do jara natočeno. Čekat potom s kachnama až do dubna by se nám nechtělo. Kachny jsou tedy hotové a v říjnu budem pokračovat.

DĚKUJEME: ČAJOVNA VE VĚŽI

Jen pár kroků od Letenského náměstí se nachází "pohádková věž." Přijdete-li k ní večer již za šera, jako byste se ocitli v jiném časoprostoru. Pro většinu lidí zformovaných hlučnou a světélkující kulturou naší doby je toto místo neviditelné. Půjdete-li dovnitř a budete stoupat po schodech nahoru a nahoru a nahoru jak nejvýš to jen půjde, naleznete čajovnu. Tato čajovna svým geniem loci zasáhne snad každého vnímavějšího návštěvníka přímo do srdce.


.: 26. 8. 2013 ::
Už tu dlouho nebylo žádné video, co? :) Začínáme zvažovat myšlenku, že bychom nakonec výsledek předvedli ve FullHD a nikoliv v PAL widescreen, jak bylo původně v plánu. Sice je asi čtvrtina záznamu točená v nižším rozlišení, ale asi je menší zlo čtvrtinu "roztáhnout", než tři čtvrtiny kvůli tomu zmenšovat. Holt před třemi lety, kdy jsme začínali, jsme měli k dispozici poněkud jinou techniku, než máme nyní.

DĚKUJEME: VYŠŠÍ ODBORNÁ ŠKOLA MASARYKOVA

Hlavní chod do Vyšší odborné a průmyslové školy v Kutné Hoře nám s laskavým svolením pana ředitele Ing. Jaroslava Načeradského posloužil coby vstup do divadla. Celé akci trochu uškodilo deštivé počasí, které nepřidalo na náladě ani nám, ani majiteli dvou kabrioletů, které jsme tu noc v záběrech používali. Budíž nám útěchou, že záběry se povedly a děkujeme tedy panu řediteli za ochotu i osobní pomoc.


.: 20. 8. 2013 ::
Po celkem náročném natáčení v lomu jsme další den měli takříkajíc "za odměnu". V teple a suchu, s dobrou whisky a dobrým vínem v Marpek baru v Dejvicích.

DĚKUJEME: NÁRODNÍ ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM ČÁSLAV

Čáslavská pobočka Národního zemědělského muzea, nebo také muzea zemědělských strojů je velký areál s několika "hangáry", které jsou plné traktorů, kombajnů, secích i sklízecích strojů od počátku minulého století. My jsme s laskavým a ochotným svolením pana ředitele Michálka využili exteriéry muzea jako kulisy pro depo závodních aut. Pršelo a počasí bylo nevlídné, přesto byla atmosféra na natáčení skvělá, k čemuž právě výraznou měrou přispěla vstřícnost zaměstnanců muzea. Budete-li někdy projíždět Čáslaví, rozhodně se v muzeu zastavte, expozice za to jednoznačně stojí.


.: 19. 8. 2013 ::
Sluníčko svítilo, mraky se nad námi nestahovaly, točilo se dobře. :)

DĚKUJEME: ČAJOVNA SHANGRI-LA

Kdo někdy navštívil pražskou čajovnu Shangri-lu, určitě ví, jak je tato z ulice nenápadná. Vstup do čajdy vede přes dvorek, který si přímo říká o to, aby byl zvěčněn v nějakém filmu. Ostatně, nejsme jediní, komu provozovatelé čajovny své prostory zapůjčili pro natáčení. Shangri-li totiž vede parta milých a ochotných lidí, kteří svou dobrou náladou přispívají hlavně návštěvníkům jejich útulného podniku. Rádi tedy tuto čajdu doporučíme k návštěvě, popití dobrého čaje a podýmání dobré dýmky.


.: 11. 8. 2013 ::
V červenci jsme toho moc neudělali, ale srpen plánujeme využít naplno. Zde nabízíme malou ochutnávku toho, co se dělo včera. A další víkend pokračujeme. :)

DĚKUJEME: PRAŽSKÉ VODOVODY A KANALIZACE, A. S.

Natáčení v podzemí Ďáblické čističky odpadních vod bylo super. Nejen, že se jedná o krásně industriální interiér s neopakovatelnou atmosférou, ale navíc se kám všichni chovali pozorně a ochotně, dostali jsme i kafe. :) Kéž by to taková pohoda byla vždycky.


.: 20. 5. 2013 ::
Pro Timmyho bylo tohle určitě jedno z nejnáročnějších natáčení, dostal totiž pěkně do těla. No podívejte se na fotky. :)

DĚKUJEME: DIVADLO NA VINOHRADECH

Z několika pražských divadel, které jsme oslovili s neodmítnutelnou nabídkou natáčení přestřelky zareagovalo vstřícně pouze Divadlo na Vinohradech, jmenovitě tehdejší pan ředitel Jindřich Gregorini, který nás nechal po chodbách i hledišti běhat jen za symbolický provozní poplatek takřka celý den. Nutno říct, že byť scéna z divadla nebude patřit k nejdelším, rozhodně bude mít jednu z nejvýpravnějších kulis.


.: 16. 5. 2013 ::
46. natáčecí den byl dlouho ohrožen počasím. V sobotu celý den pršelo a předpověď na neděli byla stejná. Většina počasnických serverů však hlásala, že v noci bude klid. Naštěstí jsme to nevzdali a natáčení nakonec proběhlo - a celkem úspěšně.

DĚKUJEME: PANÍ KOLÍNSKÁ Z BŘEZINĚVSI

Zkuste v Praze a okolí najít americky vypadající dům se zápražím, trávníkem a pokud možno bez plotu. Nelze. Našli jsme americkou čtvrť v Horoměřicích, ale 40.000,- za 1 natáčecí den se nám dávat nechtělo. Tak jsme pár dnů projížděli vilové čtvrti, až jsme narazili na dům paní Kolínské. Zazvonili, požádali milou paní o možnost natáčení a ta nám vyhověla. Tímto ještě jednou děkujeme.


.: 14. 5. 2013 ::
Jak jsme před nedávnem avizovali, začínáme zase točit. Během tohoto víkendu jsme toho udělali celkem dost, jednotlivé obrázky tedy budeme zveřejňovat postupně. Tyto jsou z celkově 45. natáčecího dne.

DĚKUJEME: PAN VESELÝ Z CADILLAC CLUBU

Znáte to, dva dny před natáčením vám vypadne domluvené auto a je potřeba narychlo sehnat jiné. Brnkačka, pokud narazíte na ochotné lidi. Pan Veselý, kterého jsme oslovili na doporučení jeho kolegy z Cadillac clubu a kterého jsme nikdy předtím neviděli, nám auto bez sebemenších okolků půjčil. Vzhledem k tomu, že toho času bylo nepojízdné (což nám nevadilo), tak i sehnal odtahovku a poslal nám jej až na plac. Po natáčení si odtahovka zase přijela a my vůz panu Veselému vrátili. Klobouk dolů před takovými lidmi.


.: 23. 4. 2013 ::
Děkujeme všem, co se ozvali na výzvu v minulé aktualizaci, zájem byl větší, než kdokoliv z nás čekal, z čehož máme obrovskou radost a z očekávání věcí příštích dobrý pocit. Teď nastane pár týdnů neviditelné mravenčí a organizační práce, ale už teď je jisté, že o víkendu 11. - 12. května něco natočíme. Zatím nebudeme prozrazovat co, ale věřte, že se sami dost těšíme.

Abychom Vám taky trochu vynahradili to skoro dvouleté čekání na nějakou novinku, mrkněte na následující video. Není nikdo psáno, že to tak musí zůstat, ale třeba se vám bude líbit. :)

DĚKUJEME: Hotel Bohemians

Příjemný sportovní hotel na břehu Vltavy v pražském Podolí nám poskytl přístřeší i veškerý servis. Natáčení to bylo celkem příjemné - na chodbách jsou pohodlná křesílka, kávička příjemně voněla. Představitelka Míny si dokonce po prohýřené noci během čekání na svůj záběr nefalšovaně zdřímla v pohodlné posteli. Kéž by každý natáčecí den byl takhle fain. Děkujeme Ivance Buchtelové za skvělý den.


.: 9. 4. 2013 ::
Ahoj, po více než roční pauze chceme konečně dotočit naše děťátko. Bohužel kvůli různým nakumulovaným problémům jsme teď měli hodně dlouhý prostoj a na několik lidí z týmu to mělo fatální účinek, takže sháníme pár nadšenců, kteří by doplnili naše řady.

a) 1-2 kameramani s vlastním strojem (nemusí být žádný zázrak)
b) storyboardistu/pomocného režiséra s talentem na "vidění scény"

Samozřejmě pokud bude a) i b) v jedné osobě, není to vůbec problém, spíše naopak (čím méně lidí k organizaci, tím lépe, víme?) :)

Točit začnem cca za měsíc až dva, podle toho jak rychle se podaří naplánovat a zorganizovat přípravy. Vzhledem k tomu, že většina zainteresovaných jsou pracující, bude většina natáčení probíhat o víkendech. Výjimečně ve všední dny. Čeká nás cca 50 obrazů, odhaduji to na zhruba 15 natáčecích dnů do konce října.

Honorář nenabízíme žádný, proto hledáme nadšence. Je jedno jestli studenty, amatéry, nebo profesionály - každý kdo má chuť pomoct, je vítán. Prosím pouze 20 let a více.

DĚKUJEME: PRAŽSKÁ PAROPLAVEBNÍ SPOLEČNOST

S panem Dušanem Sahulou, ředitelem PPS, jsme se setkali víceméně náhodou. Potulovali jsme se po nábřeží, obdivovali parníky zaparkované u mola a vyhlíželi plavčíka, se kterým jsme měli domluvenou schůzku. Ten se nedostavil, tak jsme na jednu z lodí vlezli a oslovili člověka, který byl na palubě. Ukázalo se, že je to přímo nejvyšší šéf, o žádné domluvě s plavčíkem nic neví a vzhledem k tomu, že jsme ani netušili , z jaké lodi měl dotyčný být, tak jsme se shodli na tom, že se možná jedná i o úplně jinou firmu. Každopádně nás pan Sahula vyslechl, velmi ochotně nás provedl po své flotile, čítající k dnešnímu dni 8 plavidel a nabídl, že si můžeme vybrat, kde budeme točit. Takže jsme si vybrali a dohodli se, že v lednu se do toho pustíme (přes sezónu by to nebylo možné, lodi jsou pořád v provozu). A ti, kteří se natáčení účastnili, si jistě pamatují tu vlezlou zimu, jaká v podpalubí celých 14 hodin panovala. :)


.: 7. 3. 2012 ::
JIŽ ZA MĚSÍC se koná plánovaná MAFIA PARTY. Podrobnosti o programu a možnost závazného přihlášení je pod tímto odkazem.

Zároveň připomínáme představení spřáteleného divadelního spolku OKKO, v jehož souboru působí několik herců našeho filmu, například Piper, Don Santini, nebo Victor. Představení se koná příští pátek 16. 3. 2012 v Salesiánském divadle (Kobyliské náměstí 1000/1, Praha 8) od 20:00 hodin. Na programu je premiéra detektivní hry Past na myši od Agathy Christie.

Podrobné informace je možno získat na adrese http://www.divadlo-okko.cz/program.html. Vstupenky jsou k zakoupení tamtéž, případně u mne. Napište či zavolejte a domluvíme se na předání, popřípadě se můžeme setkat půl hodiny před představením přímo na místě.

DĚKUJEME: PERSONÁL STANICE ČD VRANÉ NAD VLTAVOU
Oba dva pánové výpravčí, kteří se během natáčecího dne vystřídali ve službě na stanici Vrané nad Vltavou, projevili neskutečnou ochotu a trpělivost, když nás nechali celý den běhat po prostoru dopravny. Nejen, že po nás nechtěli lístek za vstup na perón, ale navíc nám umožnili zřídit v čekárně maskérnu a kostymérnu. Bezpečnostně měli situaci zvládnutou zcela precizně, dvě minuty před příjezdem každého vlaku jsme byli upozorněni, že se máme pomalu vytratit z kolejí. Žádné neštěstí se nestalo, provoz nebyl ohrožen a my oběma pánům přejeme, ať jim to na těch kolejích pěkně drnčí. :)


.: 7. 2. 2012 ::
Jménem spřáteleného divadla OKKO Vás zveme na premiéru temné divadelní hry na motivy románu Agathy Christie Past na myši, která se uskuteční dne 16. 3. 2012 v Salesiánském divadle na pražském Kobyliském náměstí. Pro fanoušky Mafia filmu je to jedinečná příležitost spatřit několik herců přímo na jevišti - konkrétně se jedná o Pipera a dona Santiniho a několika dalších herců vedlejších rolí. Představení režíruje představitel Victora - Jiří Pivrnec. Vstupenky je možno online zakoupit přímo na webu divadla: http://www.divadlo-okko.cz/program.html. Vzhledem k úzkým vazbám mezi členy divadla a štábu bude možno se s mnohými dalšími kamarády Mafiány setkat v řadách diváků.

Zároveň bychom rádi poděkovali za velký zájem o účast na mafiánském setkání. Ke dnešnímu dni je přihlášeno cca 60 lidí. Probíhá výběr vhodného místa pro uskutečnění akce. Již nyní můžeme celkem s jistotou říci, že spokojeni budou jak ti, kteří se chtěli sejít v hospodě, tak ti, kteří dají přednost raději "konferenčnějšímu" stylu setkání. :)

DĚKUJEME: OBYČEJNÝ SVĚT

Hospůdka Obyčejný svět patří k těm, ve kterých na Vás dýchne atmosféra první poloviny minulého století už při vstupu. Dobová výzdoba na stěnách, stará tepaná kamna, vyřezávané zábradlí na dřevěných schodech a prkenná podlaha, stejně jako útulné přítmí a stylizované jídelní lístky. To vše tato neobyčejná restaurace nabízí. K tomu přidejte milou a pozornou obsluhu i příjemnou paní majitelku, která nám ochotně na natáčení vyhradila celý salonek. Rádi proto Obyčejný svět na Vinohradech doporučujeme k návštěvě.


.: 8. 1. 2012 ::
Vážení příznivci filmového projektu Mafia: the Movie,

dovolte, abychom Vás předběžně pozvali na plánované setkání všech fanoušků Mafie, mezi které se společně počítáme. Dostáváme mnoho mailů a zpráv od Vás, kde se nás ptáte na různá témata, která vás zajímají. Rádi bychom Vám poskytli odpovědi na všechny Vaše otázky, seznámili se s vámi a ukázali Vám, jak jsme daleko s natáčením. Také bychom se rádi znovu setkali s těmi, kteří nám již svou přítomností při natáčení pomohli. Pro Vás všechny chceme uspořádat setkání, na kterém zjistíme, pro koho vlastně Mafii točíme.

Co je potřeba údělat, chcete-li se zúčastnit?
STAČÍ KLIKNOUT


.: 7. 1. 2012 ::
Netočíme, tak alespoň stříháme. Představitel hlavní role nám odjel na Nový Zéland (pozdravy pro Petera Jacksona a jeho tým prý vyřídí) a vrátí se až v létě. Zatím tedy sedíme doma a plánujeme, co budem točit, až se vrátí. A abychom také vám ukázali, že se neflákáme, vzniknul nový trailer s pořadovým číslem 1. Je tomu tak proto, že předchozí videa byly spíše ukázky jednotlivých obrazů, než trailery.

DĚKUJEME: MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ ČR

Sehnat v Praze banku, která se dobrovolně nechá vyloupit a nezavolá na vás policii, je celkem obtížné. Ale Ministerstvo zemědělství se tohoto úkolu zhostilo ochotně, s radostí a úsměvem. Nejenže jsme mohli beztrestně nakráčet do budovy se zbraněmi, ale dokonce nám dalo k dispozici i své parkoviště a záchodky. :) To je pak jedna radost v takovém prostředí točit. Děkujeme. :)


.: 15. 10. 2011 ::
Počasí nás sice vyhnalo z Kutné hory, ale chuť točit jsme měli stále, takže jsme si střihli jednu scénu jen tak pro radost.

DĚKUJEME: PARKHOTEL PRAHA

Sehnat v Praze střechu, která bude rovná, aby se po ní dalo běhat, členitá, aby se na ní dalo schovávat při střelbě a zároveň bez antén a satelitů, to dá fušku. Parkhotel takovou střechu má a vedení hotelu nám ji ochotně umožnilo použít. Tedy, nejen střechu - měli jsme možnost použít i hotelovou koupelnu, abychom smyli krev a pot z obličeje zastřeleného chudáka - a přátelé, takovou koupelnu bych si doma rozhodně nechal líbit. Až budete hledat luxusnější ubytování poblíž Veletržního paláce, určitě si vzpomeňte na naše doporučení. :)


.: 14. 10. 2011 ::
Po delší době opět scéna, kde se nám na place sešlo více lidí. Ještě jednou děkuji všem zúčastněným, že nás svou přítomností podpořili a níže, jak je již zvykem, vidíte tři obrázky z toho, jak to na place vypadalo.

Také jsem zaktualizoval celý web, vše by nyní mělo být tak, jak má. Pokud najdete něco, na co jsem zapomněl, napište. Díky. :)

DĚKUJEME: PAN KAREL z firmy BESTDRIVE

S Panem Karlem to byla legrace. Přišli jsme do pneuservisu, v jehož areálu se nám líbilo zákoutí a plechový hangár. Řekli jsme, že jsme od amatérského filmu a že bychom se chtěli zeptat na natáčení. Byli jsme odkázání na "Karla". Pan Karel se ukázal býti usměvavým správcem areálu, který ani chvilku neváhal a natáčení nám povolil. Dokonce nám na noc svěřil klíče od zámku. Pan Karel je dalším důkazem, že nezištná ochota mezi lidmi stále existuje a my mu za to znovu děkujeme.


.: 13. 10. 2011 ::
Pondělí jsme strávili na závodišti. Za burácivého zvuku motorů závodních aut jsme natočili hězkých pár záběrů. Určitě vám nemusíme zdlouhavě vysvětlovat, které scény se následující obrázky týkají. :)

DĚKUJEME: Český svaz tělesné výchovy

Jednání s Českým svazem tělesné výchovy, tj. správcem stadionu Strahov, bylo rychlé. "Můžeme u vás točit?" "Můžete." Rychle, stručně, jasně a ochotně - přesně tak s námi zástupce svazu jednal. No řekněte, dá se tomu něco vytknout? Děkujeme. :)


.: 6. 10. 2011 ::
Třetí ze tří rychlých aktualizací. Další přineseme až koncem příštího týdne, protože v neděli odpoledne odjíždíme na týden do Kutné Hory, kde budeme jen točit. Uvidíme, zda se podaří posílat ukázky rovnou na web... Dnešní natáčení bylo náročné (přes den plížení mezi rourami a v noci kavárna), uleháme unaveni, ale spokojeni.

DĚKUJEME: JUDr. Jan Egidy

Pan Doktor Egidy, vlastník nezměrné flotily veteránských vozidel, musí mít srdce ze zlata. Když jsme jej více než před rokem požádali o spolupráci, kývnul. Že s námi na place stráví osm dní a nocí, to tehdy netušil ani on, ani my. A ani po poslední návštěvě u něj, kdy jsme mu předložili plán na příští týden (který moc prostoru pro spánek a odpočinek nenabízí), nás nevyhodil ze dveří. Jestli našemu projektu někdo opravdu hodně pomohl, je to právě pan Egidy. Bez něj bychom Mafii natočit v žádném případě nemohli a my mu za to skládáme obrovský dík.


.: 5. 10. 2011 ::
A jedeme dál. Z luxusních prostor divadla jsme se dnes přesunuli mezi trubky, rez a kapající vodu. Ale bylo to fain, dnešní natáčení jsme si nejen hezky užili, ale i výsledek se, mohu-li říci, povedl.


.: 4. 10. 2011 ::
Maraton začíná. Následujících čtrnáct dnů nás čeká hodně práce na place, dnešek tuto sérii otevřel. Začali jsme moc příjemným natáčením v krásném prostředí. No však se podívejte.


.: 22. 9. 2011 ::
Nastal čas, abychom zase s natáčením pohnuli trochu více, než bylo špatným zvykem v uplynulých měsících. A když už pořádně, tak opravdu pořádně. Během tohoto a následujícího týdne budou ještě probíhat neviditelné organizační práce, abychom mohli první dva týdny v říjnu téměř bez přestávky točit. V plánu je zazelenit alespoň 3/4 tabulky progresu, kterou vidíte vlevo v menu. Na to, aby se nám to povedlo, však potřebujeme Vaši pomoc. Proto na tomto místě vyhlašujeme

nábor účinkujících do komparzu a epizodních rolí

Máte-li zájem se zúčastnit natáčení, ozvěte se. Libovolným způsobem - do diskuze, na mobil, na mail... Nezáleží, zda jste staří či mladí, tencí ti tlustí. Uvítáme opravdu každého. Jedinou podmínkou je, abyste opravdu chtěli pomoci, abyste byli ochotni dojet na místo natáčení a tam si s námi chvilku hrát.

Co za to? Honorář vám dát nemůžeme, to asi tušíte. Ale věříme, že by vás mohlo bavit hrát si na mafiány, potěžkat si zbraně, sednout si za volant historických vozů, a moci kamarádům vyprávět, že "v tom taky hrajete". A nebo ještě lépe - vzít je ssebou a zúčastnit se všichni.

Přátelé, fanoušci. Nebudu vám mazat med kolem úst. Je to skutečně naše prosba k vám. Potřebujeme Vás, potřebujeme lidi před kamerou a bez vás to natočit nezvládneme. Pokud chcete Mafii podpořit - dejte o sobě vědět a ten jeden den nám věnujte.

Za celý tým vám předem děkuju.

Martin

DĚKUJEME: RESTAURACE ZLATÉ SELE

Hospody, restaurace, bary. To jsou ta nejčastější místa, kde se mafiáni scházejí. A proto i v našem filmu točíme v hospodách docela často. I Restaurace Zlaté sele, resp. její majitelka - paní Králová - nám vyšla vstříc a nechala nás ve své útulné hospůdce řádit. Kdo mne zná, nebo mne alespoň někdy viděl, tak ví, že se rád dobře a hodně najím. Pokud jste na tom podobně, tak vězte, že hospůdka Zlaté sele dělá svému jménu opravdu čest. Až se budete pohybovat okolo pražského Proseka - určitě se tam jděte nadlábnout. A pozdravujte. :)


.: 24. 8. 2011 ::
Uplynulo trochu času a my opět točíme. Mrkněte na tři snímky z posledního natáčení.

Navázali jsme kontakt s multimediální laboratoří Zvukobraz, ze které pravděpodobně vyplyne možnost dělat finální ozvučení filmu v jejich profesionálním studiu. Zatím se vzájemně poznáváme, nic konkrétního není domluveno, takže bych nerad něco zakřiknul, ale vypadá to, že tato starost by mohla být vyřešena.

DĚKUJEME: ING. OTTO KUHN

Pan Ing. Kuhn byl prvním vlastníkem historického auta, který nám svůj vůz poskytl pro natáčení. Bylo to pro nás něco naprosto neuvěřitelného. Pohled na jeho MG z roku 1930, když se k nám poprvé blížil ulicí po dlažebních kostkách, nám vyrazil dech. Na nablýskané červené kabrio jsme s otevřenou pusou dlouho jen zírali. Rádi bychom i touto cestou panu Kuhnovi poděkovali za jeho nezištnou pomoc a ochotu a popřáli mu, ať mu jeho radost v podobě úžasného auta jen a jen vzkvétá.


.: 17. 5. 2011 ::
Po čase opět přinášíme tři náhledy z právě proběhlého natáčecího dne, již 37. v pořadí. Bohužel nemáme nyní na natáčení tolik času, kolik bychom chtěli a tak jsme vděčni za každou chvíli, kterou můžeme filmu věnovat. Jako například teď, kdy natáčení probíhalo od 23:00 cca do 4:00 ze čtvrtka na pátek. A to většina z nás vstávala v pátek do práce. Ale záběry z toho jsou docela pěkné, určitě to nebyl promarněný čas. No však se podívejte.

DĚKUJEME: ČAJOVNA SHANGRI-LA

Kdo někdy navštívil pražskou čajovnu Shangri-lu, určitě ví, jak je tato z ulice nenápadná. Vstup do čajdy vede přes dvorek, který si přímo říká o to, aby byl zvěčněn v nějakém filmu. Ostatně, nejsme jediní, komu provozovatelé čajovny své prostory zapůjčili pro natáčení. Shangri-li totiž vede parta milých a ochotných lidí, kteří svou dobrou náladou přispívají hlavně návštěvníkům jejich útulného podniku. Rádi tedy tuto čajdu doporučíme k návštěvě, popití dobrého čaje a podýmání dobré dýmky. A vzhledem k tomu, že webové stránky čajdy fungují tak nějak sporadicky, pro jistotu uvádíme adresu: Čajovna Shangri-la, Bělehradská 49, Praha 2.


.: 27. 2. 2011 ::

DĚKUJEME: RESTAURACE VINIČNÍ ALTÁN A SPRÁVCE VINOHRADSKÉ VINICE

Člověk by ani nevěřil, že uprostřed Prahy se dá najít krásný kus zeleně s vinicí. A když je navíc v zeleni ještě pěkná restaurace s ochotnými majiteli a celé lokaci vévodí honosná Groebova vila (řečená Grébovka), nemůže si amatérský filmař přát nic lepšího. Jedná se o jeden z nejhezčích exteriérů, kde jsme za celý rok točili a nutno poznamenat, že i výhled na Prahu je z Viničního altánu parádní. Znalcům vína jej jistě nemusíme představovat a pro ty ostatní od nás pouze jedno velké doporučení.


.: 13. 2. 2011 ::
V sobotu jsme strávili celkem příjemný den v hotelu Bohemians, ze kterého se na několik hodin stalo doupě neřesti, nazvané Placidezza. Po dlouhé době to bylo natáčení v teple a v pohodlí - kéž by tak proběhly všechny. :) Děkujeme Ivance Buchtelové, že nám umožnila tam točit.

DĚKUJEME: MATEŘSKÁ ŠKOLKA TUSAROVA

Když chcete natočit honičku ulicemi a nechcete mít v záběru civilisty, jste odkázání na soukromé pozemky, kam má veřejnost přístup běžně zapovězen. Pro tento problém měla velké pochopení paní ředitelka Mikoláškové z MŠ v Tusarově ulici v Holešovicích. Zahrada okolo hlavní budovy školky je skutečně nádherná a díky ochotě paní ředitelky mohli naši herci v jejích prostorách celé odpoledne běhat, šplhat přes zdi a skákat přes ploty. Myslíme si, že i děti, kteří do školky chodí, se tam řádně vyblbnou. :)


.: 6. 2. 2011 ::
Ač to původně nebylo v plánu, sestříhali jsme a rozhodli se vystavit video z parníku. Můžete na něj mrknout v sekci "VIDEO".

DĚKUJEME: RESTAURACE PĚT PENĚZ

Z útulné restaurace Pět Peněz v pražských Holešovicích se na čtyři dny stal Santiniho bar. Do této hospůdky jsme rádi chodili ještě dávno před natáčením, vždy tam byla příjemná a vtipná obsluha, dobré jídlo a atmosféra, proto byla volba základního tábora Santiniho bandy mafiánů zcela jasná. Pan majitel je správný chlapík, který naši špatnost ochotně podpořil a na čtyři dopoledne nám prostory restaurace zapůjčil. Až tam někdy půjdete, určitě se porozhlédněte po originálním vybavení hospody a začtěte se do obsáhlé žákovské knížky - totiž jídelního lístku. :)


.: 2. 2. 2011 ::
Natáčení na parníku je úspěšně za námi. Bylo to náročné, zima, hlad, únava během více než 12-tihodinové "směny" udělaly své a dvacetičlený komparz projevil neuvěřitelnou odvahu a vytrvalost, když nás neposlal do háje, ale zůstal s námi, dokud to bylo nutné. Všem zúčasněným ještě jednou děkuju a zrovna tak i posádce Pražské paroplavební společnosti, která nám vyšla nezištně vstříc a bez které by se natáčení vůbec neuskutečnilo. V galerii najdete další tři fotky z natáčení.

Někteří si již všimli odkazu vlevo pod menu o novém projektu. Jedná se o spřátelený filmový projekt na vzdáleně podobné téma, jaké točíme my, avšak s poněkud vyššími ambicemi. Podrobnosti, včetně kontaktu na autora, najdete pod odkazem.

Pročítal jsem si databázi kontaktů, které jsme během toho roku, co Mafii točíme, získali a napadla mne jedna zajímavá věc. Spousta lidí a firem nám během této doby různě pomohla, všichni tak učinili ze své prosté dobroty s cílem podpořit zajímavý projekt. My jim toho na oplátku nemáme mnoho co nabídnout, mimo toho, že na ně upozorníme a veřejně jim poděkujeme. Aby se tito lidé nestali pouhými položkami v seznamu partnerů, rozhodl jsem se na tomto místě v nepravidelném intervalu několika dnů představit všechny, kteří nám nějak - v rámci svých možností - vyšli vstříc. V případě soukromých osob to bude naše pouhé poděkování, u firem to, prosím, berte jako doporučení. Hotely, restaurace, obchody a další, to jsou všechno instituce, které vlastní, nebo v nich pracuje nějaký dobrý člověk. A my rádi doporučíme firmu, kde někdo takový je. Kdo ví, třeba až budete hledat nějaký podnik a budete se rozhodovat, od koho to či ono koupit (či do které hospody zajít, atd.), bude naše reference tou, která převáží misku vah. A to je dobře. :) Partnery budu vypisovat v tom pořadí, v jakém jsme s nimi spolupracovali bez ohledu na míru či výši jejich příspěvku - každý z nich byl důležitý a každý z nich nám vyhověl.

DĚKUJEME: HI-TEC ESHOP

Prvním, kdo podal naší Mafii pomocnou ruku, byl e-shop Hi-Tec http://hitec-eshop.cz. Neměli jsme ještě natočený ani jeden záběr, když se majitel eshopu Jiří Max Sobotka sám z vlastní vůle ozval a nabídl nám finanční sponzoring. Byl to od něj risk, nevěděl o nás nic, ale přesto do toho šel a významě přispěl k rozjezdu filmu. Ostatně, když už jsme měli sponzora, tak už to nešlo vzdát, museli jsme (a musíme) film dokončit - takže Hi-Tec u nás zafungoval i jako motivátor a stimul. A aby toho nebylo málo, tak si Max dokonce zahrál osobně epizodní roli jednoho z Monettiho zabijáků. :) Sportovní a outdoorové oblečení, obuv a doplňky značky Hi-Tec asi není třeba dlouze představovat, to všichni známe. Ale co třeba boty pro drsný chlapy značky Magnum? Mrkněte na to. :)


.: 16. 1. 201 ::
Berounka se rozhodla poslat do Prahy Vltavou více vody, než kolik je zdrávo a tak jsme museli natáčení scény na parníku odložit o dva týdny. Parník tedy navštívíme 29. ledna. Po dlouhé pauze jsme se však na natáčení těšili a tak jsme si natočili další scénu. Nutno říct, že moc hezkou - viz galerie. :)


.: 8. 1. 201 ::
Vzhledem ke stále se množícím dotazům "jak jsme daleko" jsme se rozhodli zveřejnit průběžný stav produkčních prací. V Menu přibyla položka PROGRES, pod kterou se skrývá tabulka, ze které je vidno, jaké části jsou již natočené a co nás ještě čeká. Tabulku budeme průběžně aktualizovat po každém proběhnutém natáčecím dni.

Zároveň bychom rádi poděkovali všem, kteří se přihlásili na natáčení scény na parníku na 15. ledna. V tuto chvíli evidujeme 34 registrovaných komparzistů a to je velmi optimistické číslo. Fotografie z natáčení samozřejmě zveřejníme. Poděkování patří i serveru mafia.scorpions.cz, který uveřejnil odkaz na náš web s výzvou pro potenciální účastníky. Děkujeme.


.: 20. 12. 2010 ::
Přátelé, dovolte, abychom Vám předvedli první ochutnávku z již natočených materiálů. Odkaz na video najdete v příslušné sekci.

Přes zimu netočíme na place, věnujeme se však organizačním a postprodukčním činnostem. V rámci těch organizačních tímto vznášíme prosbu k široké veřejnosti, která by se chtěla do projektu zapojit. Pro natáčení scény na parníku sháníme na 15. ledna 2011 větší množství mužů. Jde nám především o muže středního a vyššího věku, řekněme 30+. Bude se jednat o společenskou smetánku, účastnící se oslavy narozenin pana radního. Máte-li zájem se zúčastnit, ozvěte se jakýmkoliv způsobem (kontakty viz příslušný odkaz). A nebojte se, nezmrznete. Budeme točit ve vytápěném interiéru lodi.

Závěrem této aktualizace Vám za celý tým přeji hezké svátky a věřím ve šťastné shledání v příštím roce.


.: 15. 8. 2010 ::
Máme za sebou tři a půl natáčecího měsíce. O prázdninách to jde trošku pomaleji, ale plán plníme alespoň do té míry, abychom měli stále pocit, že pokračujeme kupředu. Z celkových 41 natáčecích dnů máme za sebou úspěšně 18 hotových, jsme tedy před polovinou.

Z toho, co jsme už natočili, je možno průběžně sledovat fotodokumentaci a vůbec info o průběžném dění na facebooku. Dnes jsme konečně našli čas zaktualizovat zdejší galerii a postavy. Mrkněte na to a kdyby něco... ...tak dejte vědět. :)


.: 6. 5. 2010 ::
První natáčecí víkend máme za sebou a až na drobné komplikace se dá říci, že byl úspěšný. Počasí nám přálo, máme natočeno cca 3 hodiny záznamu, což je 11 z celkových 112 obrazů. Fotografie z těchto dvou dnů jsou k dispozici na facebooku. Odkaz na ně naleznete v galerii.

Následující víkend nás čekají dvě noční "směny", první bude vloupání do vily prokurátora a druhá bude bitka Timmyho s bandou hejsků, obtěžujících Sonyu. Fotografie budou po víkendu samozřejmě následovat.

Mimo jiné jsem našel trochu času zaktualizovat web, takže jména herců i členů štábu už odpovídají skutečnosti a navíc jsem v sekci partneři zavedl nový obsah - seznam osob a organizací, kterým bychom rádi poděkovali za pomoc.


.: 3. 4. 2010 ::
Po více než měsíci přicházím s další aktualizací. Je to dlouhá doba, neusnuli jsme však a jako o závod makáme.

Nejprve bych na tomto místě chtěl poděkovat naší scénáristce Neditce (http://nedita.iplace.cz), která dokázala v rekordním čase cca tří týdnů z původního scénáře napsat nový, lepší, dle našich představ, aniž to zanechalo byť jedinou poskrvnku na kvalitě díla. Prostě se holka sedřela téměř na kost. Od nás tedy této milé osobě, která jediná si již může zvesela odpočinout, protože její díl práce je hotov, patří velký a upřímný dík. :)

Ani my jsme však nelenili, věnovali jsme spoustu času shánění lokací, kterých máme ke dnešnímu dni v databázi na tři desítky. Tipy na další zajímavá místa, vyhovující svým stylem Americe třicátých let, přijímáme. Posílejte nejlépe fota s adresou či GPS souřadnicemi. Zajímají nás lokality v Praze a na Kutnohorsku.

Vyhlašujeme tímto nábor komparzistů. Pokud máte zájem zůčastnit se natáčení alespoň v roli komparzu, posílejte, prosím, kontakty na sebe emailem. Fotografií (alespoň obličeje) nám uděláte radost, nebudeme vás muset nahánět po světě a fotit sami. K mailu také přiložte seznam víkendových dnů, mezi kterými si můžeme vybrat a obsadit vás. Zajímá nás období květen - prosinec.

Zatím nepřinášíme žádné fotky, ani jiné atraktivnější informace. Tyto se začnou hromadit až při natáčení. Pozitivní zpráva však je, že se nám asi opravdu podaří začít natáčet dle plánu, tzn. první květnový víkend. Držte nám palce - nebo nám pomožte. :)


.: 23. 2. 2010 ::
Získali jsme dalšího sponzora projektu. Děkujeme firmě Nowatron Elektronik, s. r. o. (více viz odkaz Partneři) za podporu našeho projektu.

Konečně jsme se dočkali odpovědi od firmy 2k Czech, vlastníka licence k příběhu. Prvotní reakce není oproti očekávání příliš příznivá, věřím však, že po prodiskutování našich představ svolení dostaneme. Jednání tedy probíhá.

Pro exteriérové scény hledáme lidi všemožného druhu do komparzu. Požadavky - výskyt v okolí KOLÍNA či KUTNÉ HORY, nebo ochota se tam na vlastní náklady a ZODPOVĚDNĚ přepravovat. Hlašte se, prosím, všemi možnými způsoby.


.: 14. 2. 2010 ::
Web spuštěn.

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain